Pletemo niti mreže na gozdni učni poti Hrastje

V sredo, 5. 10. 2016, je na naši šoli potekal 6. Unescov mednarodni projekt Pletemo niti mreže na gozdni učni poti Hrastje. Udeležilo se ga je 17 Unescovih šol Slovenije, 3 šole Spodnje Savinjske doline in šest vrtcev.

Dan smo začeli z uvodnim kulturnim programom v telovadnici šole in  nadaljevali z delom v 10 različnih delavnicah:

• Z mobitelom v gozd, mentorica Anamarija Cencelj,
  • Geografsko preučevanje vegetacije, mentorica Sonja Turnšek,
  • Z lovcem v gozd, mentorja Vlasta Polenik in Dani Petek,
  • Premog naše naravno bogastvo, mentorja Breda Veber in Jože Hribar,
  • Zdravje iz gozda, mentorici; Danica Slekovec in Fanika Burjan,
  • Stres in sprostitvene tehnike, mentorica Biljana Milanković,
  • V gozd po modrost, mentor Boštjan Hren,
  • Rekreacija na gozdni učni poti; mentorica Metka Umek,
  • Keramična delavnica, mentorici Breda Bračko in Mojca Šon,
  • Izdelajmo si glasbilo, mentor Matjaž Mavhar.

Po kosilu in sprostitvenem času smo projekt zaključili s sklepno prireditvijo v letnem gledališču Limberk.

Želimo si, da bi bila mreža, ki jo gradimo dovolj močna, da nas bo povezovala tudi v prihodnje in prožna, da bo zaznavala spremembe v okolju, raznolikost skupin in posameznikov ter nas združevala pri zadanih nalogah.

PA ŠE NEKAJ ZBRANIH VTISOV

Delavnico »Z mobitelom v gozd« sem si izbral, ker me zanima programiranje. Ustvarjamo aplikacijo. Všeč mi je, ker delamo z računalniki.

Blaž, OŠ Griže

Všeč mi je bilo, ker smo izdelovali različne stvari in se zabavali. Imeli smo tudi čudovito lokacijo ob reki. Imela sem se super. Vse mi je bilo všeč. Mogoče bi drugič imeli malo več časa za ustvarjanje. Kljub temu da so nam učitelji izbrali delavnico, je bilo super, sklepali smo nova prijateljstva in vzdušje v naši skupini je bilo super.

Brina, OŠ Janka Padežnika Maribor

Danes mi je tukaj všeč, ker se dosti družimo. Najbolj mi je bilo všeč, ko smo hodili z zavezanimi očmi naokoli po gozdu.

Ema, OŠ Leona Štuklja Maribor

Danes mi je v delavnici »V gozd po modrost« bilo zelo všeč, ker smo bile v skupini  same punce in še lep jesenski dan je.

Tjaša, OŠ Griže

Všeč mi je bilo, ker smo se veliko družili in ustvarjali. Počutila sem se super.

Ana, Ljubljane

Vtise zbrala: Živa Zorko