VESELJE DO ZNANOSTI

V četrtek, 4. 12. 2014, je na Gimnaziji Celje – Center potekala prireditev Veselje do znanosti. Z naše šole sta se dogodka udeležila dva učenca, in sicer Matic Kotnik in Luka Sopotnik. V uvodnem delu prireditve nam je prof. dr. Samo Kralj, iz Fakultete za naravoslovje in tehnologijo v Mariboru, predstavil zanimivosti s področja svetlobe in organ za njeno zaznavanje – oko ter ga primerjal med različnimi živalskimi skupinami. Po malici in druženju se je začelo eksperimentiranje v delavnicah. Bili smo razdeljeni na petnajst skupin in vsaka skupina je imela svojo triado delavnic. V prvi delavnici naše skupine smo spoznavali zgodovino pisave in kako nevidno pisavo s segrevanjem spremeniti v vidno, če je bilo predhodno besedilo zapisano s sokom limone. Tudi sami smo poskušali narediti neviden zapis, pri pisanju smo si pomagali z vatirano palčko. Izdelali smo si tudi obesek z zapisom v starodavni pisavi. Sledila je druga delavnica, v kateri smo izolirali svoj DNA iz celic ustne votline, v zadnji delavnici pa smo se poigrali z zgibanjem papirja na matematični način.

Zaključili smo s spoznanjem, da je znanost lahko zelo zanimiva.

IMAG0199  IMAG0195

Vodja Unesca na šoli:

Martina Petelinek

Dostopnost