Kulturni bazar

V sredo, 18. 3. 2015, je v Cankarjevem domu v Ljubljani potekal Kulturni bazar. V tematski razpravi z naslovom S kulturno-umetnostno vzgojo v evropsko leto za razvoj,je sodelovala tudi naša šola. S Pionirske knjižnice Ljubljana sta Darja Lavrenčič Vrabec in Ida Mlakar predstavili izbor kakovostne leposlovne in poučne literature za otroke in mladino, povezane s tematiko Evropskega leta za razvoj, ki jo lahko najdemo v slovenskih splošnih knjižnicah. Špela Frlic je povedala zgodbo Srajca srečnega človeka, metaforo o tem, kje se lahko v spoštovanju srečata svet izobilja in svet revščine. Nika Arhar je predstavila izbrane primere uprizoritvene umetnosti, ki s svojo tematiko in načinom njene obravnave spodbujajo k premisleku o vrednotah, po katerih živimo, ter poudarjajo pomembnost sodelovanja in odgovornosti – do samega sebe, do drugega in do skupne prihodnosti. Unesco glasnik Gimnazije Ptuj, Žan Malek Petrovič in Melani Centrih, ravnateljica Gimnazije Ptuj, sta predstavila kulturno-umetniške dejavnosti na Gimnaziji Ptuj, s katerimi mladim odpirajo globalni pogled na svet, ustvarjajo priložnosti za medkulturni dialog, razvijajo njihovo ustvarjalno izraznost ter jih pripravljajo na dejavno in odgovorno državljanstvo v družbi prihodnosti. Unesco glasnici naše šole, Barbara Užmah in Maja Knapić, pa sta skupaj z mano predstavili projekt Pletemo niti mreže s slovensko-afriškim večerom, ki je potekal v šolskem letu 2011 – 2012. Predstavile smo organizacijsko plat projekta, kakor izvedene aktivnosti v času njegove izvedbe. Prireditev je povezoval Robert Bogataj.

 

Mentorica Unesca na šoli: Martina Petelinek

Dostopnost