Predstavitev raziskovalne naloge ZAČUTIMO NARAVO – ZAČUTIMO GOZD

Učenci 3. a in 3. b razreda smo naredili raziskovalno nalogo z naslovom, Začutimo naravo – začutimo gozd.

Najprej smo se odpravili v gozd z učiteljicama in tremi gozdarji. Tam smo se razdelili v dve skupini, delo pa smo kasneje tudi zamenjali. V eni skupini smo se pogovorili o gozdnem bontonu in preko didaktičnih iger spoznali živalske stopinje, kako se ubraniti pred medvedom, s pantomimo smo iskali svoj par živali, z mikado palicami reševali gozd po žledu,… V drugi skupini smo se sprehodili po gozdni učni poti HRASTJE. Pri učnih tablah smo se ustavili in v naravi pogledali mladovje, debeljak, past lubadarja in ostalo. V gozdu smo kasneje imeli tudi naravoslovni dan. Najprej smo se sprehodili po učni poti, ki nam jo je predstavil že gozdar in tako ponovili in utrdili znanje o gozdu. Potem smo v dvojicah reševali učne liste in tako gozd spoznali še bolj podrobno. V okviru naše raziskovalne naloge smo pripravili tudi kostanjev piknik za učence podaljšanega bivanja. Na dan piknika, smo v eni učilnici pripravili ustvarjalne delavnice, zunaj pa je potekala igra na igralih po izbiri. Učenci so krožili med ponujenimi dejavnostmi… Najbolj pa uživali, ko so jedli pečen kostanj.

Za fotografiranje naših dejavnosti se zahvaljujemo učencu 9. razreda, Janu Krušniku.

Dostopnost