Obeležitev praznika

Kot vsako leto smo se tudi letos spomnili na vse tiste, ki so v nas in v naši družbi pustili neizbrisan pečat. S kratkim kulturnim programom in govorom Branka Hriberška, predsednika Krajevne organizacije Združenja borcev za vrednote NOB, smo počastili vse, ki so se žrtvovali za domovino, še posebej Nado Cilenšek in Ivanko Uranjek. Ob spominskih obeležjih smo jima prižgali svečke.

Bina Štampe Žmavc: PEŠČENI ČAROVNIK ČASA

Zakaj v peskovniku dež
spira peščene gradove
in listje jesensko z vrtov
briše poletja sledove?

Zakaj tako hitro minejo
babice ljube in dedki
in v solzah iz žagovine
odhajajo stari medvedki?

Zakaj v tisti sončni sobi,
prej polni bajk in igrač,
naenkrat v tišini miruje
prazen dedkov naslanjač?

Zakaj Nekoč je bilo
ne more biti več Zdaj,
mar peščeni čarovnik časa
ničesar ne vrne nazaj?

Dostopnost