Zlato priznanje iz programiranja

V soboto, 11. 03. 2017, je v Mariboru na fakulteti za elektrotehniko, računalništvo in informatiko potekal 23. festival inovativnih tehnologij pod okriljem Zveze organizacij za tehnično kulturo Slovenije (ZOTKS).

V okviru 23. festivala inovativnih tehnologij so bila razpisana tudi državna tekmovanja iz programiranja za osnovne in srednje šole, tekmovanje v digitalni fotografiji, predstavitvi sporočil, spletnih straneh, multimediji, iOT in robotiki.

Na državno tekmovanje iz programiranja so se uvrstili Pia Krušnik (5. a), Žan Bizjak (6. b), Žiga Hlastec (7. a), Blaž Čerenak (8. a) in Maša Kraner (9. a).

Blaž Čerenak je tudi letos dokazal, da je nepremagljiv. Poleg osvojenega zlatega priznanja je v skupini 8. razredov osvojil 1. mesto v državi. 

Iskrene čestitke vsem tekmovalcem.

 

 

Dostopnost