Naravoslovni dan TRAVNIK

V četrtek, 8. 6. 2017, so imeli učenci 6. razreda naravoslovni dan na temo Travnik. Najprej so obiskali Vrt zdravilnih in aromatičnih rastlin pri Inštitutu za hmeljarstvo in pivovarstvo Slovenije v Žalcu. Na površini 0,22 ha je zbrano okoli 300 različnih zdravilnih in aromatičnih rastlin. Po vrtu nas je popeljala go. Nataša Ferant, ki nam je slikovito predstavila rastline njihovega vrta, za kar se ji najlepše zahvaljujemo. V nadaljevanju so učenci v šoli spoznavali slikovne rastlinske ključe in spletne ključe v okviru projekta KeyToNature, z namenom spoznati določevalna orodja pri spoznavanju biotske pestrosti. Ob zaključku dela so bili obogateni z znanjem, kako se lotiti določevanja rastlin in z novimi spoznanji o izbranih rastlinah.

Martina Petelinek

Dostopnost