KOMEMORACIJA 2018

Je čas, ki da, je čas, ki vzame.
Pravijo, je čas, ki celi rane.
In je čas, ki nikdar ne mine,
ko zasanjaš se v spomine.

Zdaj se spočij, izmučeno srce,
zdaj se spočijte zdelane roke.
Zaprte so utrujene oči,
le moja drobna lučka še gori.

S. Makarovič

Na koledarju bomo obrnili nov list in v miru, objemu tišine vstopili v mesec november, ki nam s prvim dnem prinese dan spomina na mrtve. Spokojna tišina, tihi jesenski čas, spoštovanje do umrlih.

Zadnji dan pred počitnicami smo na šoli obeležili dan spomina na mrtve. V kratkem kulturnem programu so nastopile učenke z recitali in glasbenimi točkami ter Otroški pevski zbor. Z obiskom so nas počastili tudi starejši občani ter g. Branko Hriberšek, ki je nagovoril vse zbrane. S prižigom svečk smo se spomnili na padli partizanki Nado Cilenšek in Ivanko Uranjek.

Dostopnost