Koncert ob 90-letnici skladatelja Jakoba Ježa

23. novembra 2018 bo skladatelj Jakob Jež, nekdanji dijak celjske gimnazije in eden najvidnejših slovenskih zborovskih skladateljev, praznoval 90 let. Njemu je bil v četrtek, 8. 11. 2018, v Narodnem domu Celje posvečen koncert njegovih skladb, ki jih je napisal za otroške, mladinske, dekliške in fantovske in mešane mladinske zbore.

Na koncertu so sodelovali vsi zbori celjskih gimnazij in Otroški zbor OŠ Nazarje. Posebna točka koncerta pa je bila krstna izvedba skladbe Zlatolase deklice, ki jo je Jakob Jež napisal letošnje leto. To je izvedel združeni zbor pevcev vseh kulturnih šol naše regije, ki ga je za to priložnost vodila Katja Gruber, mednarodno priznanja »starosta« mladinske zborovske glasbe naših krajev.

V tem zboru sta sodelovali tudi pevki našega mladinskega zbora, Tjaša Tepić in Živa Zorko. Čestitamo za uspešen nastop.

Na povezavi si lahko ogledate tudi posnetek celotne prireditve.

Skladatelj Jakob Jež

Dostopnost