SLOVENSKI KULTURNI PRAZNIK

V sredo, 6. 2. 2019, smo imeli na OŠ Griže radijsko oddajo, posvečeno Francetu Prešernu, ki je predstavljala uvod v prihajajoči kulturni praznik. Nadaljevanje je sledilo v četrtek, 7. 2. 2019.

Učenci od 1. do 5. razreda so si ogledali predstavo Pikapolonica in pikice, ki so jo pripravili mlajši učenci naše šole pod mentorstvom učiteljice Petre Župevc. Tretješolce, ki so bili sprejeti tudi v Šolsko kulturno društvo, je obiskala in jim čestitala predstavnica za kulturo, mag. Neža Zagoričnik, vodja OI Žalec JSKD.

Učenci 8. in 9. razreda so del pouka namenili likovnemu ustvarjanju Prešernovih portretov. Polovice portretov znanih likovnih ustvarjalcev so z risanjem dopolnili v celoto in jih nato razstavili v avli šole.

Učenci 6. in 7. razreda so preživeli celosten kulturni dan v Ljubljani, kjer so si ogledali gledališko predstavo Naj gre vse v PI in razstavo Cankar in Evropa.

Dostopnost