ŠTIRI SREBRNA VEGOVA PRIZNANJA

Marsikdo pravi, da je matematika pusta. Tako lahko reče le tisti, ki ne loči matematike od njene abecede in formul. To je tako, kot če bi imeli mizarsko orodje za mizarsko obrt. Kdor se prebije skozi matematično simboliko in se zamisli nad njenimi globokimi plastmi, odkrije v matematiki tako idealen svet, tako veličastno poezijo ter toliko estetike in lepote kot v nobeni drugi znanosti.

(V. I. Levicki, ruski matematik)

V soboto, 13. aprila 2019, je OŠ Polzela gostila 55. državno tekmovanje osnovnošolcev v znanju matematike za Vegovo priznanje. Državnega tekmovanja so se udeležili Nika Švencbir, Luka Jurhar (oba 7. razred), Nija Hedl (8. razred) in Žiga Gojznikar (9. razred). Vsi učenci so osvojili SREBRNA VEGOVA PRIZNANJA.

Iskrene čestitke učencem in mentoricama.

Dostopnost