Prometni dan

V četrtek, 24. 10. 2019 smo na šoli izvedli celostni tehniški dan z naslovom PROMETNI DAN z namenom, da bi otroci osvojili čim več znanja s področja prometa, saj so skoraj vsak dan udeleženci v prometu kot pešci, kolesarji ali sopotniki. Učenje ustreznega obnašanja v prometu pa je z dobro informiranostjo, konkretnimi zgledi, ozaveščanjem in utrjevanjem pridobljenega znanja pot do prometne varnosti vseh državljanov in neprecenljiva popotnica za življenje.

Imeli smo več prizorišč in sicer:

TELOVADNICO, kjer so se nahajale demonstracijske naprave Javne agencije RS za varnost prometa, Sektor za preventivo in vzgojo v cestnem prometu.

V GASILSKEM DOMU so si ogledali novi gasilski dom, spoznali delo in lik gasilca.

NA ŠPORTNEM IGRIŠČU so si učenci pogledali delo policijskega psa z vodnikom.

Predmetna stopnja je v GOSPODINJSKI UČILNICI imela preventivno prometno delavnico »Še vedno vozim – vendar ne hodim«

Med nerazporejenim časom so učenci izdelovali prometne znake, reševali teste iz cestno prometnih predpisov, na spletni strani šole so si pogledali načrt šolskih poti. Med delom so si lahko pogledali poučne kratke filme o varnosti v prometu. Nekateri razredi so kritična mesta tudi prehodili in se pogovorili kako pravilno in varno hodimo in se obnašamo v prometu.

Nekaj vtisov …

Ivan Pišek, vodja TD

 

Dostopnost