Dan zlatih knjig – 17. september

Knjiga je kot luč – prebereš jo,
da sveti v tebi.

(France Bevk)

17. septembra obeležujemo dan zlatih knjig. Na ta dan se je rodil in 80 let kasneje tudi umrl znan slovenski pisatelj France Bevk, ki je dejal, da je “dobra knjiga – zlata knjiga”. 

Na ta dan se začne tudi branje za Bralno značko, ki letos praznuje 60. rojstni dan. Branje za bralno značko je vsesplošno slovensko kulturno gibanje in prostovoljna dejavnost, ki vas učence spodbuja k branju in dviga vašo bralno kulturo. Osnovni cilj branja za bralno značko je vzgojiti bralca, ki bo rad bral vse življenje.

Hkrati so ta dan prvošolci postali člani šolske knjižnice in v dar prejeli slikanico Slavka Pregla Smejalnik in cvililna zavora z ilustracijami Kostje Gatnika.

Branje je ena najpomembnejših stvari, ki jih moraš obvladati, če želiš postati vse, kar želiš. Z branjem se razvijajo tvoji možgani. Branje ti pomaga biti boljši v šoli. Branje ti ponuja okno v svet. In najpomembnejše: zaradi branja ne boš postal le boljši učenec, ampak tudi boljši človek.

Dostopnost