17. september – DAN ZLATIH KNJIG in začetek BRALNE ZNAČKE

France Bevk je nekoč dejal: »Dobra knjiga je zlata knjiga«. In tako danes, 17. septembra, na dan njegovega rojstva in smrti praznujemo dan zlatih knjig. Na ta dan se tudi uradno pričenja nova sezona branja za bralno značko.

Učenci 1. razredov so prvič obiskali šolsko knjižnico in v dar prejeli slikanico Ponikalnice pisatelja Miroslava Košute z ilustracijami Suzi Bricelj, s katero se ob družinskem branju poklonimo tudi pisateljevi 85-letnici. V knjigi je 60 ugank za 60 let Bralne značke.

Branje je ena najpomembnejših stvari, ki jih moraš obvladati, če želiš postati vse, kar želiš. Z branjem se razvijajo tvoji možgani. Branje ti pomaga biti boljši v šoli. Branje ti ponuja okno v svet. In najpomembnejše: zaradi branja ne boš postal le boljši učenec, ampak tudi boljši človek.

 

Želim vam veliko užitkov ob branju ugank in knjig za bralno značko!

knjižničarka

Dostopnost