ZGODOVINSKI KROŽEK

Že leta 1977 je Mednarodni muzejski svet zaznamoval 18. maj kot Mednarodni dan muzejev, z namenom večje prepoznavnosti muzejev v družbi in njenega razvoja. Vsako leto se temu prazniku pridružuje več muzejev, tudi slovenskih.  Muzeji ključno prispevajo k dobremu počutju in trajnostnemu razvoju naših skupnosti. Kot zaupanja vredne ustanove in pomembne niti v našem skupnem družbenem tkivu so v edinstvenem položaju za ustvarjanje učinka, ki spodbuja pozitivne spremembe. Temu dogodku se je letos pridružil tudi Zgodovinarski krožek OŠ Griže. Tokrat smo se odpravili z vlakom v Celje. Ogled smo pričeli v Osrednji knjižnici Celje-Domoznanski oddelek, kjer so nam predstavili predvsem časopisne vire, ostali dostop do zgodovinske literature in gradivo OŠ Griže.  Sledil je ogled Muzeja novejše zgodovine, kjer smo si ogledali Živeti v Celju: stalna razstava o Celju in Celjanih in Otroški muzej Hermanov brlog. V  Pokrajinskem muzeju Celje smo si ogledali znameniti Celjski strop in se sprehodili pod mestom, kjer so na voljo rimski ostanki. Najbolj pa smo se razveselili čebele velikanke. Čebelarska zveza je Pokrajinskemu muzeju Celje posodila 3D kranjico-čebelo velikanko, ki je 100x povečana Kranjska Sivka, ki je naša zaščitena avtohtona vrsta.  Devetošolci v veliko veselje mi je bilo z vami raziskovati zgodovino, želim vam srečno in uspešno nadaljnjo pot.

Valerija Pustoslemšek Farčnik

Dostopnost