Mesec varne rabe interneta

Agencija Evropske unije za omrežno in informacijsko varnost ENISA in partnerji so s 1. oktobrom začeli Evropski meses kibervarnsoti. Cilj kampanje je spodbuditi ozaveščenost o varnosti na internetu.

Ob letošnji vseevropski akciji so pripravili kampanjo, s katero bodo spletne prevare ilustrirali s pomočjo turneje uličnega gledališča Ana Monro. Predstave se bodo odvijale v vseh večjih mestih po Sloveniji in s svojim satiričnim humorjem zabavale ter hkrati opominjale javnost k previdnosti na spletu. Ulični nastopi bodo ilustrirali spletne prevare v offline svetu in s tem poudarili razliko med previdnostjo v pravem življenju in pogosto preveč zaupljivemu on-line vedenju. V Celju bo možen ogled predstave 17. oktobra ob 16.15.

kib

Nekaj zanimivih in koristnih povezav:

Varno spletno nakupovanje

Varna raba pametnih telefonov in tablic

Spletne goljufije

Obvarujmo otroke pred »selfie« objavami

Pripravila Ana Cencelj

Dostopnost