Tekmovanje iz računalniške pismenosti BOBER

Naslednji teden bo na naši šoli potekalo tekmovanje iz računalniške pismenosti Bober.

Tekmovanje je namenjeno vsem učencem od 2. do 9. razreda, ki jih zanimajo različne teme s področja računalništva.

Naloge iz prejšnjih tekmovanj najdete na povezavi.

Termini dodatnih srečanj za pripravo na tekmovanje bodo objavljeni v računalniški učilnici.

fbeaver_w_shadow

O Bobru

Bober je mednarodno tekmovanje v računalniškem razmišljanju in pismenosti za osnovnošolce in srednješolce. Njegov namen je povečati zanimanje učencev za računalništvo. Pokazati jim želimo, da računalnik ni le orodje za komuniciranje, brskanje po spletu, urejanje besedil ter poslušanje glasbe in gledanje filmov. Računalnik je neizčrpen vir zanimivi logičnih problemov, zaradi katerih računalnikarju ni nikoli dolgčas.

V tekmovanju spoznajo področje na zabaven in poučen način. Tekmovalna vprašanja se navezujejo na algoritmično razmišljanje, logično sklepanje, razvoj spretnosti za reševanje problemov, uporabo informacijske tehnologije in njen vpliv v družbi. Otroci spoznajo, da je razmišljanje in ustvarjalno reševanje problemov zanimivo in zabavno.

Dostopnost