Obisk kmetije Holobar

V torek, 4.11.2014, so učenci 3. a in 3. b razreda obiskali kmetijo Holobar v Migojnicah. Razredničarki sva namreč prepričani, da je potrebno otrokom omogočiti učenje na pristen način. Seveda se na tem mestu iskreno zahvaljujeva gospodarjem te kmetije, ker nas vsako leto prijazno sprejmejo in otrokom povedo osnovne značilnosti njihove kmetije ter jim hkrati omogočijo, da si površine in  poslopja ogledajo tudi v notranjosti. Tako je pridobljeno znanje trajnejše. Otroci imajo možnost živali videti v živo in jih tudi božati. Na ta način otrokom približamo naravo in jih naučimo, da hrana »ne raste na policah v trgovini«, ampak so za to potrebne pridne roke kmeta. Že majhne otroke  želimo podučiti, da je hrana pridelana v domačem okolju bolj zdrava, ima več vitaminov in vsebuje manj aditivov, konzervansov,…kot hrana, ki pride v našo Slovenijo iz drugih držav.

Dostopnost