Mesec varne rabe interneta

Glavni namen je promocija varne in odgovorne rabe tehnologije, predvsem med otroki in mladostniki. Veščine varne rabe interneta in sodobnih tehnologij so pomembne tako za učence kot tudi učitelje, strokovne delavce šol in starše.

Za učence od 5. razreda naprej bomo naslednji teden izvedli uro aktivnosti, v kateri bodo učenci ustvarili lastno zaobljubo o tem, kako posamezniki pomagajo ustvarjati prijaznejši internet.

Učenci bodo, preden se lotijo aktivnosti v razredu, v domačem okolju izpolnili anketo o uporabi interneta doma.  S tem bodo morda že lahko prepoznali nekatere ključne načine uporabe interneta v njihovi družini in začeli razmišljati o tem, kako lahko s tehnologijo pomagajo svojim družinskim članom, prijateljem ali sošolcem.

vri