KULTURNI DAN IN NOČ BRANJA ZA 1. VIO

V četrtek, 23. 4. 2015, smo imeli na šoli kulturni dan z naslovom Medvedi in medvedki. Učenci od 1. do 3. razreda so prebirali pravljice in zgodbice, v katerih nastopajo medvedi in medvedki. Po branju in pogovoru so poustvarjali na različne načine. Izdelovali so knjižna kazala, risali in slikali medvedke, plesali medvedji ples, se učili pesmi o medvedih, izdelovali lutke in iskali zanimivosti o medvedih. Ob zaključku dneva smo si ogledali gledališko predstavo Naš gozd ima talent, ki so nam jo pripravili učenci dramskega krožka, pod mentorstvom Petre Župevc. Šolska knjižničarka Breda Veber je učencem čestitala za opravljeno bralno značko in podelila priznanja.


Ob svetovnem dnevu knjige so učenci od 1. do 3. razreda preživeli  četrtkov večer ob branju pravljic, izdelali so si bralno kazalo in se umirjali s pravljično jogo za otroke. Poleg učiteljic  sta brali tudi Unesco glasnici Barbara in Maja. Pravljično uro je soustvarjala tudi mamica, g. Nataša Goršek.  Nasmejani obrazi, narisani na plakatu ob zaključku  večera, so nam povedali,  da je večer odlično uspel. Vsem, ki so aktivno sodelovali pri izvedbi večera, se lepo zahvaljujemo.

Vodjinja 1.VIO

 

Dostopnost