ŠOLA V NARAVI OSMOŠOLCEV – RAKOV ŠKOCJAN

Od ponedeljka do petka (11. 5. 2015 – 15. 5. 2015) je v Rakovem Škocjanu, slikoviti dolini pod gorskim hrbtom Javornikov, potekala šola v naravi učencev osmega razreda. Nastanjeni smo bili v domu Rak v okviru CŠOD. V času našega bivanja so se zvrstile raznolike dejavnosti:

• kolesarjenje do razgledne točke Cerkniškega jezera;
  • obiskali smo Zelške jame, kjer izvira reka Rak, nad izvirom pa se boči Mali naravni most in Tkalca jame, kjer reka ponikne;
  • se sprehodili do Velikega naravnega mostu in ruševin cerkvice svetega Kancijana iz 16. stoletja;
  • obiskali Unško koliševko – udorno jamo, ki je naravni spomenik in podzemne rove, ki so jih gradili Italijani po 1. svetovni vojni na naših tleh;
  • iskali drobne, v vodi živeče živalce reke Rak;
  • se odpravili po sledeh velikih živali;
  • zbirali hrano za medveda, mu jo nastavili in gledali  posnetke krmišča;
  • spoznavali zdravilne in strupene rastline, iskali razlike med njimi in zaključili s čemaževim piknikom;
  • kolesarili, veslali, plezali, streljali z lokom in se pomerili v orientacijskem teku.

Za nami je čudovit teden, ki se ga bomo spominjali po prečudovitih doživetjih in učiteljih, ki so poleg strokovnosti pokazali veliko razumevanja in občutljivosti za razumevanje potreb mladih.

Učenci 8. a in 8. b razreda z razredničarkama