Ekskurzija na Dunaj

V petek, 4. 12. 2015, smo se učenci 7., 8. in 9. razredov izbirnega predmeta nemščina v spremstvu treh učiteljic odpravili v glavno mesto Avstrije, Dunaj. Po ogledu čudovitega dvorca Schönbrunn smo se odpravili na krožno vožnjo po mestu, kjer smo se peljali mimo vseh pomembnejših zgradb na Dunaju. Ogledali smo si cerkev, ki jo je projektiral naš arhitekt, Jože Plečnik, nato pa smo se odpravili v čudovit naravoslovni muzej, kjer smo zvedeli mnogo o nastanku zemlje ter si ogledali čudovito razstavo živali in mineralov iz vsega sveta.

Po »peš ogledu« mesta smo se odpravili še na božični sejem pred mestno hišo (Christkindlmarkt), kjer je bil v zraku čudovit vonj božiča, stojnice pa so vabile s svojimi dobrotami in krasnimi božičnimi izdelki.

Polni vtisov in spoznanja, da je Dunaj resnično c(es)arski, smo se v poznih urah odpravili domov.

Dostopnost