Utrinki alpske šole v naravi

V nedeljo, 4. 9. 2016, smo sedmošolsci OŠ Griže odšli v alpsko šolo v naravi. Prelevili smo se v prave planince, geografe in naravoslovce. Vodnika PD Zabukovica, Milan Polavder in Andreja Borštner, sta nas naučila osnov orientacije v naravi, pravilne priprave nahrbtnika ter bontona v gorah. Vseskozi sta nas presenečala s sladkimi dobrotami, ki so nam dajale še dodatno energijo. Obiskali smo tudi planšarja, ki nam je razložil in prikazal pridelavo sira. Na poti smo lahko občudovali alpske vrhove, cvetlice in živali. Ob večerih smo se vsi skupaj zabavali s prepevanjem slovenskih pesmi. Zadnji dan šole v naravi smo obiskali Kobariški muzej in Rusko kapelico.

Zadovoljni in s številnimi lepimi vtisi neokrnjene narave ter polnih pljuč svežega gorskega zraka smo v torek zvečer prispeli domov.

Iskrena hvala Milanu in Andreji iz PD Zabukovica za prijaznost in trud. Brez njiju šola v naravi ne bi bila tako čudovita.

Dostopnost