Izlet v Salzburg

Spoznavanje kulturnih, geografskih in sociolingvističnih značilnosti tuje dežele je izrednega pomena za učenje tujega jezika. Tako smo tudi v letošnjem šolskem letu učencem nemškega izbirnega predmeta – nemščina, ponudili  izlet v Avstrijo, v glavno mesto avstrijske zvezne dežele Salzburg – v mesto Salzburg. V (zelo) zgodnjih jutranjih urah smo se v petek, 31. 3. 2017, odpeljali proti Mozartovemu rojstnemu mestu. Prvi ogled smo pričeli v Halleinu pri Salzburgu, kjer smo si ogledali enega najstarejših rudnikov soli na svetu. V zaščitnih oblekah smo se popeljali globoko pod zemljo, nato pa po lesenih toboganih spustili še globlje do podzemnega slanega jezera. Po ogledu smo nadaljevali pot proti Salzburgu. V starem delu mesta smo si ogledali Mozartov trg s spomenikom, rezidenčni trg  z baročnimi vodnjaki, Stari trg, Mestno hišo, Katedralo, Mozartovo rojstno hišo, mogočno trdnjavo Hohensalzburg in se sprehodili po desnem bregu reke Salzach do parka dvorca Mirabell. Nekaj prostega časa smo namenili nakupovanju, zvečer pa se podali na pot proti Sloveniji, kamor smo prispeli v poznih nočnih urah, utrujeni a vendar zadovoljni in polni novih vtisov.

Dostopnost