Literarna ekskurzija: PO POTI CANKARJEVE MLADOSTI

“Vsaka mladost je polna sreče in radosti, sijajnega sonca in prešernega nasmeha. Vsaka mladost.”
Ivan Cankar, Moje življenje – 1014

Ekskurzija je način učenja, ki temelji na neposredni izkušnji učenca; tega ne more nadomestiti še tako dobro izvedena ura v razredu. Slovenščino smo iz šolski klopi prestavili na teren, in sicer na Vrhniko, kjer so 21. 4. učenci 9. razredov nadgrajevali svoje znanje o največjem mojstru slovenske besede – Ivanu Cankarju. Na Pot Cankarjeve mladosti nas je popeljala gospa Dora, ki nam je odkrivala zanimivosti iz Cankarjevega življenja. Pot smo začeli pri »enajsti šoli pod mostom«, nadaljevali do Cankarjeve spomenika v središču Vrhnike, se povzpeli na Sveto Trojico, kjer smo pokušali »prešce«, koruzne hlebčke, ki jih Cankar večkrat omenja v svojih črticah. Učno uro slovenščine smo zaključili v Cankarjevi rojstni hiši na Klancu. Prepričani smo, da je za nami še ena življenjska izkušnja.

 

 

Dostopnost