Državno tekmovanje iz matematike – tekmovanje za Vegova priznanja

V soboto, 22. aprila 2017, je potekalo državno tekmovanje za srebrna in zlata Vegova priznanja. Tekmovanje nosi ime po slovenskemu matematiku, fiziku, geodetu, meteorologu, plemiču in topniškemu častniku Juriju Vegi.

Tekmovanje za Vegova priznanja je eno najstarejših tekmovanj slovenskih osnovnošolcev v znanju, saj je bilo organizirano  že v šolskem letu 1964/1965. Namen tekmovanja je širjenje in poglabljanje že osvojenih matematičnih znanj tudi nad zahtevnostjo rednega programa na področju matematike za OŠ.

Zahtevne matematične orehe so trli tudi naši učenci. Državnega tekmovanja so se udeležili Luka Jurhar iz 5. razreda, Nija Hedl iz 6. razreda, Blaž Čerenak, Lana Mohorko Gmajnič in Nadja Ogris iz 8. razreda ter Neža Vodeb iz 9. razreda.

Vsi učenci so prejeli srebrna Vegova priznanja.

Vsem dobitnikom iskreno čestitamo in želimo veliko uspehov tudi v bodoče.

Dostopnost