2. mesto in Festival inovativnih tehnologij

V tem šolskem letu je ZOTKS (Zveza za tehnično kulturo Slovenije) razpisala natečaj digitalne fotografije z naslovom “Obrazi in emocije”. Nanj se je prijavilo 72 osnovno- in srednješolcev.
Kolekcijo je lahko sestavljalo med 4 do 8 barvnih ali črno belih fotografij. Iz oddanih fotografij je komisija izbrala zmagovalce natečaja.

Matija Goršek je v skupini osnovnošolcev dosegel 2. mesto.

19 učencev in dijakov se je na osnovi poslanih del uvrstilo naprej na državno tekmovanje, ki bo 9. marca na FRI in FE v Ljubljani v okviru Festivala inovativnih tehnologij. Poleg Matija sta se na državno tekmovanje uvrstili še Tjaša Tepić in Živa Zorko.

Na Festivalu inovativnih tehnologij bo potekalo tudi državno tekmovanje iz programiranja. Nanj sta se s prvim mestom na šolskem tekmovanju uvrstila Tian Filipovič (5. razred) in Rožle Kot (7. razred).

Vsem iskrene čestitke in veliko uspeha na državnem tekmovanju.

Mentorica, Ana Cencelj

Dostopnost