ZAKLJUČNA EKSKURZIJA V CELOVEC

V četrtek, 11. 04. 2019, so se učenci devetih razredov odpravili na zaključno ekskurzijo v Celovec.

Pot iz Griž nas je vodila skozi Velenje, Slovenj Gradec in Dravograd v sosednjo Avstrijsko Koroško.

Vožnja mimo Gosposvetskega polja, na katerem stoji Vojvodski prestol, nas je pripeljala do Minimundusa (svet v malem), kjer smo si ogledali 156 znamenitosti iz celega sveta in tako prepotovali svet v le dveh urah. Našli smo tudi NUK (Narodno in univerzitetno knjižnico) in Blejsko jezero.

Nato smo se odpeljali v mesto Celovec (nemško Klagenfurt), glavno mesto avstrijske Koroške, ki leži ob prečudovitem Vrbskem jezeru. Zanimivo je, da je bil Celovec nekoč pretežno slovenski, v današnjem času pa na ulicah Celovca le izjemoma zaslišimo slovensko govorico. Imeli smo tudi nekaj prostega časa, da mesto raziščemo še sami. Zelo zabavno je bilo preizkusiti svoje znanje nemščine v praksi, ko smo si kupovali hamburger, sladoled ali kakšen spominek.

 

Dostopnost