19. BIENALE OTROŠKE GRAFIKE

V četrtek, 10. 10. 2019 so na I. OŠ Žalec  postavili na ogled razstavo 19. bienala otroške grafike, kjer je razstavljeno 389 grafičnih listov iz 114 slovenskih šol in vrtcev.

Med njimi je komisija 10 del nagradila z zlatimi, 32 s srebrnimi, ostale pa z bronastimi priznanji.

Slovesnost ob odprtju je bila ob  16. uri  v Domu II. SLOVENSKEGA TABORA V ŽALCU.

Predstavi  Dober dan,  življenje, v režiji Polone Kuder Opara je sledila slovesna podelitev zlatih in srebrnih priznanj s častno predsednico Mojco Zlokarnik. Med nagrajenci so bili tudi učenci naše šole in sicer:

ZLATO priznanje je dobil Aljaž Kalšek iz 9.b,

SREBRNO Lara Vengust iz 8.a ,

BRONASTA priznanja pa so prejeli:

Urban Dolinar,  Dina Špan, Filip Beškovnik, Nika Švencbir, Domen Rom Ojsteršek in Iza Teršek  pod mentorstvom Brede Bračko ter Ela Turk z mentorico Darjo Baloh.

Vsem učencem in mentoricam iskreno čestitamo.

Vabljeni na ogled razstave v avlo I. OŠ Žalec vse do naslednjega bienala leta 2021.