VESELJE DO ZNANOSTI

V petek, 15. 9. 2019  je Gimnazija Celje – Center s prireditvijo Veselje do znanosti obeležila Svetovni dan znanosti za mir in razvoj.

Prireditev se je začela s predstavo Naj gre vse v π ali kako sem si zapomnil 3141 decimalk, ki jo je izvedel slovenski igralec, prvak v pomnenju števila π in voditelj oddaje Male sive celice, Nik Škrlec.

V nadaljevanju so mladi eksperimentirali v 14 različnih delavnicah. Eno izmed njih, NARAVA V STEKLENIČKI,  so izvedle učenke naše šole: Hana Marolin, Iva Inti Prgić in Tinkara Zapušek, pod mentorskim vodstvom Petre Župevc. V delavnici so predstavile izdelovanje čistil iz okolju prijaznih materialov in izdelavo naravnega mila. Z delavnico so spodbudile razmišljanje, da lahko vsakdanja opravila opravljamo na naravi bolj prijazen način  in tako prispevamo k bolj trajnostnemu načinu  življenja.

 

Vodja Unesca na šoli:

Martina Petelinek

Dostopnost