Naše domače knjižnice

Rezultati raziskav (Marincelj, 2019) so pokazali, da so domače knjižnice s tiskanimi knjigami tudi v sodobnem času še vedno aktualne, čeprav vse bolj omejene na določeno skupino v populaciji. V domači knjižnici imamo največ otroških in leposlovnih knjig, kar nekaj strokovnih in nekaj biografij, leksikonov, slovarjev in enciklopedij ter kuharic in drugih priročnikov. 

IMG_7503.JPG

(FOTO: MAŠA GAČIĆ)

Učenci knjižničarskega krožka bodo s knjižničarko pripravili razstavo fotografij domačih knjižnic oz. knjižnih polic. V ta namen vas vljudno prosim, če lahko fotografirate vašo “domačo knjižnico” oz. knjižno polico in fotografijo pošljete vaši razredničarki ali razredniku, lahko pa tudi na email naslov: polona.jelen@os-grize.si. Zraven lahko tudi kaj pripišete in navedite ime in priimek ter razred otroka.

Fotografije zbiramo do 1. februarja.

Veselimo se vašega odziva.

Dostopnost