NACIONALNI MESEC SKUPNEGA BRANJA 2020

Spodbujanje branja in negovanje bralne kulture v vseh generacijah in vseh okoljih je neločljivo povezano z učenjem in izobraževanjem v vseh življenjskih obdobjih. Tudi naša šola se pridružuje projektu NACIONALNI MESEC SKUPNEGA BRANJA 2020 in akciji BEREMO SKUPAJ, ki bo potekala od 8. septembra 2020 (mednarodni dan pismenosti) do 11. oktobra 2020.

V tem času želimo, da učenci začutijo pomen branja, zato naj doma vsak dan berejo 15 min (glasno ali tiho), prvošolčkom berite starši, bratje, sestre in drugi. Naj bo branje knjig, časopisov, revij, člankov skupna aktivnost, ki povezuje družinske člane, beseda o prebranem pa naj bo pika na i.

K akciji bomo pristopili tudi na šoli, zato naj ima otrok v torbici tudi kakšno knjigo.

Veliko bralni užitkov,

knjižničarka

Dostopnost