2. april – mednarodni dan knjig za otroke

Mednarodna zveza za mladinsko književnost (IBBY) vsako leto 2. aprila praznuje mednarodni dan knjig za otroke. Od leta 1967 torej vsako leto 2. aprila – na rojstni dan Hansa C. Andersena – praznujemo mednarodni praznik, s katerim želimo spodbujati ljubezen do branja in mladinskih knjig. Lani je bila sponzor praznovanja Slovenska sekcija IBBY, letos pa je sponzorica USBBY. Poslanico Glasba besed je napisala Margarita Engle, ilustriral pa Roger Mello, prejemnik nagrade Hansa Christiana Andersena.

Slovenska sekcija IBBY je skupaj z Mestno knjižnico Ljubljana zasnovala tudi bralnospodbujevalno akcijo ob 2. aprilu: Glasba besed Kristine Brenkove in besede o glasbi: 110 kakovostnih bralnih predlogov. Letos namreč mineva 110 let od rojstva Kristine Brenkove pesnice, dramatičarke, prevajalke in urednice, ki je pustila neizbrisljive sledi na področju mladinske književnosti. Letošnja poslanica opisuje tudi delo Kristine Brenkove:

Kadar delimo besede drug z drugim,

glasovi postanejo glasba prihodnosti,
mir, prijateljstvo, radost.

 

(ilustracija, portret Kristine Brenkove, avtorica Polona Lovšin)

cof

(Plakat ob 2. aprilu 2021, avtor Roger Mello)

Dostopnost