Rezultati 20. bienale otroške grafike Žalec 2021

Obveščamo vas, da je strokovna komisija za izbor grafičnih listov v sestavi:

  • izr. prof. mag. Peter Krivec, akad. slikar in grafik
  • Marija Cenc, prof. likovne pedagogike
  • doc. dr. Janja Batič, Oddelek za likovno umetnost, UM PEF

dne 1. 10. 2021, med 800 prejetimi grafičnimi listi iz 72 šol in vrtca izbrala 356 del za razstavo. Med njimi je izbrala 10 grafik, za katere prejmejo zlato priznanje avtorji in njihovi mentorji. Srebrna priznanja prejme 35 avtorjev in njihovih mentorjev, vsi ostali razstavljavci pa prejmejo bronasta priznanja.

Uspehi naših učencev:

ZLATO PRIZNANJE:  LARA KOSAR, 9.A (grafika izbrana tudi za naslovnico vabila in brošure)

SRBRNO PRIZNAJE:LARISA TRAVNŠEK, 8.A

BRONASTO PRIZNANJE: Radelys Laubič Cepeda Estrella, Lars Güldenberg, Anja Zajc (9. a), Eva Kveder (9. b) in Jan Krašovc (8. b).

Letošnji Bienale otroške grafike je zaradi slabe trenutne epidemiološke slike v državi potekal v virtualni obliki, dostopen na povezavi https://1os-zalec.splet.arnes.si/proslava-20-bienale-otroske-grafike/ (spletna stran šole).

Razstava bo v prostorih I. osnovne šole Žalec na ogled dve leti. Vabljeni k ogledu v tem obdobju, ob upoštevanju sočasnih ukrepov za preprečevanje širjenja virusa Covid-19 in po predhodni najavi na tel. številko 03 713 24 22.

Vsem nagrajencem ISKRENE ČESTITKE!

Mentorica: Breda Bračko

 

Dostopnost