Tradicionalni slovenski zajtrk

»ŠOLSKA SHEMA« IN TRADICIONALNI SLOVENSKI ZAJTRK

OŠ Griže je že nekaj let vključena v projekt »Šolska shema«, ki je finančno podprt s strani Evropske unije.

Učence navajamo k zdravemu načinu prehranjevanja, k uživanju sveže lokalno in ekološko pridelane hrane. S tem podpiramo lokalne pridelovalce in ekološko kmetovanje. Učenci tako dobijo vsak ponedeljek dodaten obrok sadja.

V petek, 19. 11. 2021 smo v okviru ciljev »Šolske sheme« izvedli 11. tradicionalni slovenski zajtrk. Ker je letošnje leto razglašeno za mednarodno leto sadja in zelenjave, je tokrat slogan: Zajtrk s sadjem – super dan. Poleg sadja (jabolko) pa k slovenskemu zajtrku sodijo še črni kruh, med in mleko.

Učenci so tega dne zaužili dodatno malico (TSZ), poslušali oddajo šolskih novinarjev na to temo po šolskem radiu, v avli šole pa si ogledali razstavo izbirnega predmeta o čebeljih pridelkih.

Dostopnost