KULTURNI DAN – STRIP IN ZAKLJUČEK BRALNE ZNAČKE Z GOSTOM

V petek, 22. 4. 2022, smo na kulturnem dnevu spoznavali vse bolj priljubljeno književno zvrst STRIP.

Najprej smo si ogledali video oddajo o stripu, v kateri so učenci sporočali, zakaj radi berejo stripe, kateri so njihovi najljubši naslovi ter ali tudi sami ustvarjajo stripe. Spoznali smo osnovne značilnosti stripa, njegovo zgodovino in najbolj znane slovenske in tuje stripe. Nato smo prisluhnili gostu ob zaključku bralne značke – Žigu X Gombaču, ki nam je približal ustvarjalni svet pisateljevanja. V nadaljevanju pa so učenci sami ustvarjali lastne stripe. Lahko so poustvarili književno delo, ki so ga obravnavali pri pouku, ali pa so si sami izmislili zgodbo in jo oblikovali v strip.

Učenci so ob koncu izpolnili evalvacijo in sporočali, da jim je bilo všeč ustvarjanje stripa in da so se veliko naučili.

Vsem učencem, ki ste pridno brali, čestitamo za osvojeno bralno značko!

Polona Jelen,

vodja KD

Dostopnost