ZAČELI S PLANINSKIMI POHODI

V soboto, 15. 10. 2022, se je napovedovalo lepo vreme. Veseli, da začnemo s pohodi planinskega krožka, smo se priključili pohodnikom na 42. tradicionalnem pohodu na Hom PD Zabukovica.

Jutranja megla nas ni ovirala, kmalu pa so nas kaplje dežja začele namakati in morali smo odpreti dežnike. Ker smo v nahrbtnikih imeli vso potrebno opremo, kot se za prave planince spodobi, nas zaradi dežja ni preveč skrbelo. Člani planinske ekipe vedno poskrbimo drug za drugega, bodisi s spodbudno besedo, ali prijazno delitvijo dežnika, pelerine ali kakšnega pohodnega priboljška.

V koči,v Dragovem domu na Homu, so nas prijazno postregli z odličnim golažem. Pojedli smo malico iz nahrbtnikov, se malo posladkali, fotografirali, odpočili, si pritisnili žig v planinske izkaznice in se s previdnimi koraki spustili nazaj v dolino. 

Gospa Štefka, vodnica PD Zabukovica, nas bo tudi v letošnjem letu vodila po varnih poteh, za kar se ji iskreno zahvaljujemo in komaj čakamo naslednjih pohodov.

                                                                                                       Mentorica krožka, Tjaša Centrih

 

Dostopnost