Gozd – naša učilnica

Letos smo si za cilj postavili izziv, da večkrat z razredom obiščemo gozd in nam le-ta postane učilnica na prostem.

Jeseni smo opazovali spremembe na drevesnih krošnjah in na gozdni podrasti. Listje je spreminjalo barvo, krošnje dreves so bile vse bolj prazne, medtem ko so gozdna tla postajala mehkejša in polna pisanega listja. Z lupami smo v gozdni podrasti opazovali življenjski prostor drobnih živali, žuželk, pajkov in hroščev, poslušali smo ptičje petje in s palicami delali zavetja gozdnim živalim. Zimski sprehod je nakazoval, da se je življenje umirilo, da narava počiva.

Spomladi pa je narava zopet zaživela. Prve pomladne cvetlice so pokukale skozi zemljo, drevje je zacvetelo, živali so se prebudile. Zapeli smo malemu zvončku in s pesmijo pozdravili ptice selivke, lastovico, kosa in škrjančke. S pomočjo gozdnega materiala smo iskali vsiljivca, preštevali, oblikovali like in iskali glasove v besedah.

Ugotovili smo, da je lahko gozd zabaven prostor za učenje, zato smo sklenili, da bomo za naravo skrbeli in jo ohranjali čim bolj čisto.

                                                                                         Učiteljici 1. a, Tjaša Centrih in Maja Matjaž

 

Dostopnost