2. april – Mednarodni dan knjig za otroke in mladino

JAZ SEM KNJIGA, PREBERI ME!

Tako se glasi letošnja poslanica ob Mednarodnem dnevu knjig za otroke, ki jo je napisal Vagelis Iliopoulos, ki med drugim zapiše:

In če neka knjiga pride z druge police na tvojo,

ker jo je nekdo ali nekaj pregnalo stran, ji napravi prostor.

Če se samo malo premakneš, bo lahko stala zraven tebe.

Poskušaj občutiti, kar občuti ona. Razumi jo. Zaščiti jo.

Jutri se lahko tudi ti znajdeš v njenem položaju.

Ker si tudi ti knjiga. Vsi smo knjige.

Daj, zavpij na ves glas, da te bodo vsi slišali.

»Jaz sem knjiga, preberi me!«

Tudi na šoli se bo odvilo v aprilu kar nekaj dogodkov v povezavi s knjigo.

• GRIŠKA KNJIŽNA TRŽNICA – »Prinesi knjigo – vzemi knjigo!«

V času od 6. 4. do 17. 4. 2023 bomo v knjižnici zbirali knjige, ki jih ne potrebujete več in vam že dolgo ležijo na polici. Morda bi prav te knjige z veseljem prebral kdo drug.

V času od 17.4. do 25. 4. 2023 pa bodo lahko učenci vsak dan 6. šolsko uro izmenjali knjige in si vzeli knjigo, ki jim je všeč in bi jo želeli prebrati.

• VEČER BRANJA za učence 1.-5.r. – četrtek, 20. 4. 2023

Za vse pridne bralce bo na OŠ Griže organiziran večer branja z ustvarjanjem. Podrobnosti o dogodku podajo razredniki.

• NOČ BRANJA za učence 6.-9.r. – petek, 21. 4. 2023

Vsi pridni bralci, ki ste usvojili vsaj 2 bralni znački, boste lahko sodelovali na aktivnostih za Noč branja. Do 14. 4. 2023 morate vsi, ki želite prespati v šoli, knjižničarki oddati BRALNI DNEVNIK, ki je vstopnica za Noč branja.

• NOČ BRANJA za učence POŠ Liboje – petek, 16. 6. 2023

Vsi, ki še niste poročali knjige za bralno značko svojemu razredniku ali razredničarki ter knjižničarki, to naredite čimprej, najkasneje do 14. 4. 2023!

Celotno poslanico pa si lahko preberete TUKAJ. https://ibby.si/jaz_sem_knjiga_preberi_me

Veliko užitkov ob branju!

knjižničarka