Obisk MOS v Celju

V okviru izbirnih predmetov obdelava gradiv – kovine in likovno snovanje I., II., III smo z učenci v petek, 11. 9. 2015, obiskali MOS v Celju.  Odločili smo se na podlagi želje staršev iz preteklih let, da se učenci bolj pogosto srečujejo s poklici tehničnih smeri in praktičnimi znanji.

V okviru učnega načrta tudi učni cilji zajemajo spoznavanja kovin, obdelovanje ter preoblikovanje materialov in nazadnje izdelovanje izdelkov. Prav tako so učenci na obrtnem sejmu iskali različne modne novosti in trende, spoznali nove gradbene materiale ter ujeli v objektiv ritem sejma. Učenci so morali na podlagi pridobljenega znanja na obrtnem sejmu oblikovati in oddati projektno nalogo.

»Sejem mi je bil všeč, saj je bil zelo razgiban. Navdušili so me odlično predstavljeni poklici. Videl si lahko vse mogoče stvari, od orodja do prevoznih sredstev. Poleg tega je bilo na sejmu veliko različnih aktivnosti, kot so: kolesarjenje, igranje košarke proti robotu … Po mojem mnenju bi se morali učenci večkrat udeležiti podobnih dogodkov, predvsem  zaradi lažje odločitve o nadaljnjem šolanju ter iskanju poklica.«
Nejc Podkoritnik, 9.b

»Na sejmu je bilo res super. Zanimivo se mi zdi, koliko različnih stvari, orodij in izdelkov lahko vidiš na enem mestu. Na takem dogodku sem bila prvič in se ga bom z veseljem udeležila tudi v prihodnje. MOS je več kot  izpolnil moja pričakovanja.«
Sara Gabrovec, 9.a

Dostopnost