NOČ BRANJA NA POŠ LIBOJE

V četrtek, 7. 6. 2018, smo se ob 19.00 zbrali v avli naše šole. Noč  smo posvetili  Juriju Muriju in njegovemu potovanju po Afriki.

Učenci so v uvodu poslušali branje pravljice. V nadaljevanju so se razdelili v dve delavnici. Sledilo je ustvarjanje na področju glasbe in plesa ter izdelovanju afriških bobnov, ogrlic in kril. Po ustvarjanju so z večerjo na prostem potešili svoje lačne želodčke, nato so se odpravili na pohod z baklo do cerkve Svete Neže. Ko so se vrnili v šolo, so se pripravili za spanje. Poslušali so pravljico za lahko noč, se pogovarjali, obmetavali z blazinami, nekateri pa so v odmaknjenem kotičku tiho prebirali knjige. Pozno v noč so utonili v spanec.

Noči branja so se udeležili vsi učenci naše šole, bilo jim je prijetno in želijo si, da bi se ta noč večkrat ponovila.

Dostopnost