1. šolsko tekmovanje v programiranju z delčki PIŠEK

Društvo ACM Slovenija že vrsto let pripravlja tekmovanja s področja računalništva in informatike za osnovnošolce in srednješolce. Med njimi sta tekmovanji Bober (OŠ in SŠ) in RTK (SŠ).

Letošnje leto pa so prvič pripravili tudi tekmovanje v programiranju z delčki – PIŠEK. Ciljna skupina tekmovalcev so učenci 2. in 3. triade osnovnih šol ter dijaki srednjih šol.

Letos so sodelujoči učenci prejeli potrdila o sodelovanju, naslednje šolsko leto pa bo organizirano dvostopenjsko tekmovanje (šolsko in državno).

Tudi učenci naše šole so se udeležili tega tekmovanja.

V skupini od 4. do 6. razreda (začetniki) so sodelovali:

• Ian Pesko, Blaž Mastnak in Špela Švencbir iz 4. razreda,
  • Vid Zalokar, Nal Turk in Nadja Cafuta iz 5. razreda,
  • Nejc Šalamon in Anže Pukmajster iz 6. razreda.

V skupini od 7. do 9. razreda (napredni) so sodelovali Matevž Ašenberger (7. a), Tian Filipović (8. b) in Miha Fatur (9. b).

Vid Zalokar in Nejc Šalamon sta na tekmovanju dosegla vse točke.

Iskrene čestitke vsem sodelujočim.

Več informacij o rezultatih in tekmovanju najdete na spletni strani https://tekmovanja.acm.si/?q=node/681.

Mentorica Ana Cencelj