Večer branja in Noč knjige

V tednu, ko obeležujemo svetovni dan knjige in avtorskih pravic, sta na šoli potekala 2 dogodka posvečena knjigam.

Učenci od 1.-5. razreda so imeli 19. aprila Večer branja. Učenci 1. in 2. razreda so prisluhnili pravljici Moj dežnik je lahko balon, avtorice Ele Peroci v čast 100-letnici njenega rojstva, nato pa poustvarjali klobuke in dežnike. Učenci 3. razreda so spoznali zgodbo Žiga X Gombača Gobčko in Hopko in nato uprizarjali dialoge s pomočjo senčnih lutk, ki so jih izdelali. Učenci 4. in 5. razreda pa so prisluhnili zgodbi Zaklad pokljuških škratov, avtorja Žiga X Gombača in nato ustvarjali škrate, namizne igre in uprizorili lutkovno predstavo. Ustvarili smo čaroben večer, ki se ga bomo še dolgo spominjali.

Starejši učenci, ki so hkrati tudi pridni bralci, pa so dobili priložnost, da se udeležijo Noči knjige in spanja v šoli. V goste smo povabili ustvarjalca stripov Denisa Polanca, ki je v uvodu predstavil, kako se loti risanja junakov, kaj je pri stripu pomembno in kako je nastal strip Peter Klepec. Nato sta sledili delavnici risanja junakov in delavnica pisanja japonskih pismenk, ki jo je vodila učiteljica Sabina Skarlovnik. Učenci so se nato sladkali s palačinkami, sledila pa je soba pobega, kjer so učenci v dveh skupinah reševali skrivnostne uganke. Pred spanjem pa je bila ura namenjena branju knjig z lučko na glavi. Noč knjige in spanje v šoli je bila posebna izkušnja, ki je ne bomo pozabili.

 

Polona Jelen, vodja projekta

Dostopnost