Izlet v Celovec

V petek, 20. maja, smo se učenci izbirnega predmeta nemščina in turističnega krožka odpravili v sosednjo Avstrijo, v mesto Celovec. 
Najprej smo si ogledali mesto samo, kjer sta nas navdušila urejenost mesta in zanimiva arhitektura. Nato smo se odpeljali proti Vrbskemu jezeru. Najprej smo se povzpeli na “Pyramidenkogel”, kjer smo za začetek prehodili preko 400 stopnic, nato pa smo se za nagrado spustili po zaprtem toboganu. Naši kriki navdušenja so odmevali preko celotnega jezera. 
 
Nato smo v dobri uri in pol obiskali cel svet – od Londona  do Sydneya, pa Indije, ZDA in še in še. Ogledali smo si namreč Minimundus, kjer so v merilu 1 : 25 razstavljene največje svetovne atrakcije. 
 
Na poti domov smo se okrepčali še v McDonaldsu in se v večernih urah vrnili v Griže, polni novih spoznanj in zanimivih doživetij. Obljubili smo si, da takšno ekskurzijo še ponovimo. 
 
Dostopnost