NAZIV KULTURNA ŠOLA

NAŠA ŠOLA ŽE DRUGIČ PREJELA NAZIV KULTURNA ŠOLA

V petek, 19. 9. 2014, so brežiško glavno ulico preplavili osnovnošolci iz številnih slovenskih šol, ki so se letos potegovali za osvojitev naziva kulturne šole. Razglasitev sta pripravila JSKD in Osnovna šola Brežice, ki je bila za najkulturnejšo šolo proglašena lani. Najprej so po Brežicah pripravili različne ustvarjalne delavnice. Naša učenca, Lava Vovk Petrovski in Matevž Može Davidović, sta ustvarjala v likovni delavnici. Sledil je skupen nastop vseh 300 sodelujočih pred občinsko zgradbo. Sklepna prireditev pa je potekala v Domu kulture, kjer so se po uvodnih pozdravih z muzikalom Čisto navaden dan predstavili učenci in učitelji brežiške osnovne šole.  Med 86 prijavljenimi šolami je naziv prejela tudi naša šola. Naziv smo prejeli za pestro in kvalitetno kulturno dejavnost v preteklih treh letih. Hkrati smo prejeli tudi zastavo in priznanje. Veseli smo, da se uvrščamo med tiste šole v Sloveniji, ki izstopajo z nadpovprečno kulturno dejavnostjo. Trudili se bomo, da tudi v naslednjih treh letih, ko naš čaka ponovno ocenjevanje našega kulturnega utripa, ponovno dokažemo, da smo kul.                20140919_091037Udeleženci prireditve v Brežicah: učenca Matevž Može Davidovič in Lava Vovk Petrovski, ravnateljica Marija Pavčnik in koordinatorica projekta prijave kulturna šola Vesna Družinec Pilko

Več slik najdete na tej povezavi.

Dostopnost