16. SREČANJE UNESCO ASP MREŽE SLOVENIJE

V petek, 12. 12. 2014, je v Koloseju Ljubljana potekalo 16. srečanje ASP mreže Slovenije. Osrednja tema prireditve je bila Otroci imajo pravico živeti v zdravem okolju z namenom obeležiti 25-letnico Konvencije o otrokovih pravicah in poudariti pomen vode ob zaključku mednarodnega desetletja Voda za življenje. Prireditev je organizirala OŠ Jožeta Moškriča, v sodelovanju z Mladinsko platformo in Glasbeno mladino Slovenije. Z nagovori so nas počastili:

  • ga. Simona Kralj, ravnateljica OŠ Jožeta Moškriča,
  • ga. Darja Pikon, koordinatorica Unesco ASP mreže Slovenije,
  • ga. Marjutka Hafner, generalna sekretarka Slovenske nacionalne komisije za Unesco in
  • ga. Anita Ogulin, sekretarka Zveze prijateljev mladine in Delovna osebnost leta 2013.

 

V programskem delu so se predstavila Unesco središče Ljubljana, Piran, Maribor, Celje, Pišece in Mojstrana. Za Unesco središče Celje je vokalno-instrumentalno točko prispevala Srednja zdravstvena šola Celje. V okviru nastopa za Mladinsko platformo je Maja Knapić zapela pesem Imagine ob lastni kitarski spremljavi. Vokalno so jo ob refrenu še podprle: Barbara Užmah, Aneja Holobar in Nina Ribar. V zaključku programa nam je Fake orcestra zaigral še nekaj pesmi na reciklirano embalažo. Z malico in druženjem se je prireditev zaključila.

 

 

Vodja Unesca na šoli:

Martina Petelinek

 

Dostopnost