Izlet v Gradec

V zgodnjih jutranjih urah so učenci, ki obiskujejo izbirni predmet nemščina,  skupaj z  učiteljicama nemščine, odpotovali v avstrijski Gradec, ki se v adventnem času ovije v prav skrivnostno podobo. Ogledali smo si mesto: Hauptplatz, Deželno hišo, katedralo, številne mestne parke in dvorce, se sprehodili do reke Mure, kjer je od l. 2003 zgrajen »Otok na Muri« kot simbol evropske kulturne prestolnice in se povzpeli še na Schlossberg, grajski grič, ki se dviga visoko nad mestom. V deželni hiši smo si ogledali ledene jasli. Nekaj prostega časa smo namenili tudi božičnem sejmu in nakupovanju. Odpeljali smo se do znane tovarne čokolade in čokoladnih izdelkov Zotter, ki se nahaja v mestecu Riegersburg, si ogledali predstavitveni film, proizvodnjo in na koncu degustirali čokolado in čokoladne sestavine. Po sladkanju s čokolado smo se v večernih urah, polni novih vtisov, odpeljali nazaj proti Sloveniji.

 unnamed 1

Dostopnost