Shakespeare “živi” na griški šoli

V ponedeljek, 13. 6. 2016, so učenci angleškega debatnega kluba na izvrsten način počastili 400. obletnico Shakespearjeve smrti. Veseli smo, da imamo na šoli možnost gostiti naravnega govorca z Irske, gospoda Gerryja Britovška, ki z učenci 3. triade tedensko izvaja debatni klub, v katerem je poudarek na pogovoru v angleščini. Ker letos praznujemo obletnico Shakespearjeve smrti, so učenci recitirali in odigrali nekaj njegovih najpomembnejših del. Učenci so izvrstno uprizorili odlomke dramskih del: Romeo in Julija, Hamlet, Julij Cezar, Beneški trgovec, Macbeth, Sen kresne noči ter Sonete 2, 18 in 55. V veliko veselje nam je bilo, da sta nas z obiskom počastila tudi zakonca Thorn iz Anglije, ki živita v Grižah, in prav tako pohvalila nastop učencev.

Učitelji angleščine

Dostopnost