Kaj veš o prometu

V četrtek, 18. 5. 2016, je bilo 48. občinsko in medobčinsko tekmovanje Kaj veš o prometu na avtopoligonu v Ločici pri Polzeli. Tekmovanje je potekalo ekipno in posamično. Sodelovale so šole občine Žalec, Braslovče in Polzela.

Udeležili so se ga tudi učenci naše šole, ki so zastopali dve ekipi.

Ekipa I (mlajši člani – 6. in 7. razred): Tim Pinter, Urh Holobar, Kristjan Špajzer

Ekipa II (starejši člani – 8. in 9. razred): Tim Polavder, Aljaž Holobar, Blaž Čerenak

Predhodno so morali vsi tekmovalci opraviti in zadostiti kriterijem šolskega tekmovanja.

Tekmovanje je obsegalo:

• testiranje o cestnoprometnih predpisih, opremi kolesa in etiki v prometu;
  • ocenjevalno vožnjo na prometnih površinah z gorskim kolesom s čelado (na posebnem prometnem poligonu);
  • spretnostno vožnjo z gorskim kolesom s čelado na poligonu.

Ekipno so starejši člani dosegli prvo mesto, mlajši drugo mesto.

Tim Polavder je dosegel v kategoriji posamično starejši člani (8. in 9. razred) prvo mesto – zlato priznanje, Aljaž Holobar pa tretje mesto – bronasto priznanje. Prav tako je Urh Holobar dosegel v kategoriji posamično mlajši člani (6. in 7. razred) prvo mesto – zlato priznanje.

Tim Polavder bo v soboto, 27.5. 2017 na državnem tekmovanju na Ptuju zastopal občino Žalec. Timu želimo veliko uspehov.

Za izjemne rezultate vsem iskrene čestitke.

Ivan Pišek, mentor