Tehniški dan – učila

V petek, 6. 10. 2017,  je na Osnovni šoli Griže potekal tehniški dan za učence od 1. do 9. razreda. Potekal je v sklopu 180-letnice šolstva v Grižah, obenem pa je povezan tudi z Unescovim taborom Pletemo niti mreže z jubilejem OŠ Griže.

Izdelovali smo učne pripomočke, ki jih bomo pri pouku z veseljem uporabljali. Spomnili smo se tudi na šolo nekoč in izdelovali različne pripomočke in učila, ki so jih uporabljali v času prve šole v našem kraju. Učenčeva šolska oprema je bila tablica, pero in črnilo. Današnja šola je popolnoma drugačna. Učenci imamo poleg modernih učnih pripomočkov tudi računalnike, internet, interaktivno gradivo, tablične računalnike itd.

Vtisi učencev s tehniškega dneva:

1.a in 1.b: Izdelovali smo spomin, domine in črnega petra. Zelo smo se zabavali.

2.a in 2.b: Izdelovali smo stotičke. Uporabili smo Das maso (belo in rjavo), stiropor in lesene palčke.

3.a in 3.b: Izdelovali smo prometne znake iz papirja. Bilo je zanimivo. Z veseljem smo izdelovali.

4.a in 4.b: Izdelovali smo matematično igro človek ne jezi se. Uživali smo pri delu.

6.a in 6.b: Izdelovali smo naklonomer in merili naklon. Merjenja naklona je bilo zelo zanimivo.

7.a in 7.b: Izvajali smo poskuse iz naravoslovja. Naučili smo se veliko novega. Izdelovali smo punčke iz ličja. Bilo je zelo zabavno.

8.a in 8.b: Izdelovali smo tablice, ki so jih nekoč uporabljali v šolah. Delo je potekalo tekoče.

9.a in 9.b: Izdelovali smo DNK in različne molekule iz Das mase. Bilo je super.

Matija Goršek in Žiga Hlastec

Dostopnost